Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škoda ForCity

3. 9. 2013

 

Plně nízkopodlažní tramvaj ForCity představuje novou generaci moderních vozů v městské dopravě, které spojuje eleganci, dynamiku a nejnovější technologie. ForCity je navržena tak, aby bez problému zvládla nejnáročnější profily kolejových sítí, což se jí daří i díky individuálnímu pohonu kol. Největší předností tramvaje ForCity jsou otočné podvozky, které jsou šetrné ke kolejím a snižují náklady na údržbu vozidla i infrastruktury. Optimální rychlost kontroluje počítač v závislosti na obsazení cestujícími, stavu kolejí a profilu trati. Tramvaj ForCity má protiskluzovou i protismykovou ochranu.

V porovnání se staršími tramvajemi je provoz ForCity mnohem tišší díky přímému pohonu kol bez převodovek a speciálním obručím s tlumícími pryžovými vložkami. Vstupní prostor bez schůdků usnadňuje nástup i výstup rodinám s kočárky či cestujícím se sníženou pohyblivostí. K pohodlí pasažérůpřispívá přehledný informační systém, snadno dostupná ovládací tlačítka dveří nebo například komunikační spojení přímo s kabinou řidiče. Novinkou jsou i ergonomicky tvarované dřevěné sedačky, které si v průzkumu zvolili sami cestující.

Uživatelé chytrých mobilních telefonů nebo tabletů mohou získat zdarma aplikaci, která umožňuje virtuální prohlídku tramvaje ForCity. Díky revolučnímu interaktivnímu režimu 3D Dreamview můžete navíc zapnout kameru a za okny se vám bude promítat reálné pozadí, například pražských ulic, kterými tramvaje ForCity projíždějí. Ke stažení se aplikace nalézá na portálech Apple iTunes a Google Play (dříve Android Market). Ovládání je jednoduché, intuitivní a nevyžaduje žádnou registraci ani přihlášení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář